معرفی کوتاه

سازمان پزشکی خیریه حضرت سیدالشهدا (ع) در تاریخ 10 شهریور سال 1342 تأسیس و تحت شماره 23 در دفاتر مؤسسات غیرتجاری در یزد به ثبت رسیده است. همان‌گونه که در اساسنامه مندرج می‌باشد هدف از ایجاد آن تأسیس و تجهیز کلینیک، درمانگاه، بیمارستان، زایشگاه و هرگونه مجتمع خدمات پزشکی دیگری به منظور ارائه خدمات پزشکی درمانی و بهداشتی و خدمات عام‌ المنفعه دیگر به طبقات مختلف  بخصوص افراد کم‌درآمد است.

                           

مجموعه های تحت پوشش بیمارستان تخصصی سیدالشهداء (ع):

کارخانجات صنایع نساجی اردکان

هتل صفاییه پارسیان یزد

بافندگی پتوی تابان

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حضرت سیدالشهداء (ع) یزد

کلنگ بيمارستان سید الشهداء یزد در عيد فطر 1349 به دست مبارك سومين شهيد محراب حضرت آيت ا... صدوقي (ره) زده شد ودر سال 1360مورد بهره برداري قرار گرفت . بيمارستان 196 تخت مورد بهره برداري داشته و تا 234 تخت مصوب , قابليت افزايش دارد .ساختمان بیمارستان سید الشهدا  به مساحت 12000 متر مربع بود که در طرح توسعه بیماستان ساختمانهای جدیدی جهت اورژانس و بخش قلب به آن افزوده  شده و در حال حاضر مساحت بیمارستان بالغ بر 54757 متر مربع و زمین آن 13050 متر مربع میباشد.

کارخانجات نساجی اردکان

شرکت کارخانجات صنایع نساجی اردکان در سال 1364 در زمینی به مساحت تقریبی 33 هکتار در شمال شهر اردکان ، مرکز ایران بنا نهاده شد. این شرکت با زيربناي تقريبي 3.2 هکتار که شامل واحدهای ریسندگی اُپن اند، ریسندگی رینگ، بافندگی، رنگرزی نخ و پارچه و چاپ و تکمیل پارچه می باشد. کلنگ زنی کارخانه به دست حجت الاسلام و المسلمين حاج شيخ محمدعلی صدوقي امام جمعه فقید و يادگار سومين شهيد محراب، حضرت آيت الله صدوقي بنيانگذار سازمان پزشکي خيريه حضرت سيدالشهداء(ع)، انجام گرفته است.

موارد اولیه مصرفی: پنبه، ویسکوز، پلی استر، مواد رنگی

ظرفیت تولید ماشین آلات واحدهای تولیدی:

ریسندگی نخ پنبه ای و الیاف مصنوعی با ظرفیت 2900 تن

بافندگی پارچه پنبه ای و الیاف مصنوعی: 19 میلیون متر مربع

پارچه رنگرزی چاپ و تکمیل شده تا 16.400.000متر مربع

آمار تجهیزات و ماشین آلات عمده:

تعداد 16000 دوک ریسندگی

تعداد 2800 دستگاه روتور ریسندگی

تعداد 2000 واحد دولا تاب

تعداد 3000 واحد تاب فیلامنت

تعداد 132 ماشین بافندگی سولزر پروژکتایل دو عرض خط رنگرزی مداوم و غیر مداوم

چاپ اشتورک 12 رنگ تجهیزات آزمایشگاهی شامل آزمایشگاه ریسندگی و رنگرزی

محصولات:

انواع نخ پنبه ای و الیاف مصنوعی از نمره 7 تا نمره 40 در واحد انگلیسی

انواع پارچه نخی و الیاف مصنوعی از عرض 1.4 متر تا عرض 3 متر (پارچه تکمیل شده تا عرض 2 متر)

مجموعه امکانات فوق در کنار دانش فنی و تجربه کارکنان به همراه بهترین مواد اولیه برای تولید محصولات مطابق با استانداردهای جهانی فراهم گردیده است.

بافندگی پتوی تابان

کارخانجات بافندگی پتوی تابان در زمینی به مساحت 7600 متر مربع و زیربنای 6500 متر بنا شده است. این کارخانه به طور عمده در تولید پتو و روفرشی فعالیت می نماید. بافندگی تابان یزد موفق به تولید 30000 تخته پتو و روفرشی در ماه شده است که از این مقدار 70 درصد متعلق به محصول رو فرشی و 30 درصد تولیدات مربوط به پتو می باشد. از جمله دستگاه های قابل استفاده در این کارخانه می توان به 18 ماشین بافندگی، یک دستگاه چله کشی، یک دستگاه خارزنی پتو و یک دستگاه پولیش پتو اشاره کرد.

هتل صفاییه پارسیان یزد

هتل چهار ستاره پارسیان صفائیه در باغی بزرگ و سرسبز در منطقه ای خوش آب و هوا در یزد، شهر بادگیرها واقع شده است. هتل صفائیه از مجموعه گروه هتل های پارسیان می باشد. این هتل با بهره گیری از معماری سنتی ایران با استفاده از امکانات و تجهیزات مدرن، بهترین خدمات را به میهمانان خود ارائه می دهد. دسترسی به دیگر مناطق شهر، پایانه مسافربری، مراکز تفریحی تجاری، اماکن دیدنی بخاطر موقعیت این هتل در کمترین زمان ممکن میسر می باشد. هتل صفائیه از سه بخش هتل جدید و قدیم و فاز تشکیل می شود. هتل جدید شاهکاری از تلفیق معماری مدرن و سنتی با خصوصیات منحصر به فرد است که در سال 1386 در قسمت ورودی مجموعه ساخته شد که دارای 3 طبقه، 105 باب اتاق و سوئیت، پذیرش و لابی می باشد. 

در حال حاضر 16 درصد از سهام هتل صفاییه متعلق به سازمان پزشکی خیریه حضرت سید الشهدا(ع) می باشد که با جذب شرکای تجاری امکان خرید 84 در صد سهام بنیاد مستضعفان که فروشنده است ،به صورت نقد و اقساد وجود دارد.

پروژه های شاخص انجام شده و یا در دست انجام سازمان پزشکی خیریه سیدالشهداء(ع) از سال 1393

پروژه بازسازی بیمارستان سید الشهداء یزد

پروژه بازسازی بیمارستان سیدالشهداء یزد در ابتدای سال 1393 آغاز و در پایان سال 1394 با اتمام بازسازی یال جنوبی بیمارستان با کیفیت کم نظیر به اتمام رسید. ازمشخصه های بارز این پروژه کیفیت بازسازی با آرامش بصری و امکانات هتل های 4 ستاره به بالا و نیز به لحاظ فنی دارای سطح فنی بسیار مناسب به لحاظ مقاوم سازی در برابر زلزله می باشد. هم اکنون این پروژه در دست بهره برداری و ارائه خدمات کشوری و بین المللی بوده و در سطح استان بی نظیر می باشد. عملاً پس از اجرای بازسازی، بیمارستان حضرت سیدالشهداء یزد در فهرست بیمارستانهای I.P.D دار کشور در زمینه جذب گردشگران سلامت از سایر کشورها قرار گرفت.

پروژه احداث ساختمان اصلی سازمان

ساختمان جدید سازمان پزشکی خیریه حضرت سید الشهداء (ع) در زمینی به مساحت 754 متر مربع و 2150 متر مربع زیر بنا در سه طبقه بنا شده است.

این پروژه از ابتدای خرداد 94 شروع شد و در تیر ماه 1395 به بهره وری رسید.

پروژه امکانسنجی تاسیس مراکز درمانی در استان یزد

این پروژه طی یک دوره 9ماهه توسط واحد فنی اقتصادی صورت پذیرفت : با توجه به موارد در شرح ذیل که تماماً از نتایج آماری مستند و دریافت شده از مراکز معتبر درمانی استان یزد لحاظ شده است میتوان اولویت بندی نیاز مراکز درمانی استان و میزان کشش بازار درمان را معرفی نمود. تعداد و تنوع مراکز درمانی استان یزد آمار بروز میزان مراجعه به مراکز درمانی استان یزد به تفکیک و تلفیق تخصصهای موجود متوسط فعالیت به ازاء هر مرکز درمانی به تفکیک و تلفیق تخصصهای مراکز درمانی در حال حاضر سازمان جهت احداث مجموعه درمانی جدید بر طبق مطالعات امکاسنجی در حال مذاکره با سرمایه گذاران داخلی و شرکت های فاینانسور خارجی می باشد.

طرح توسعه نهایی بیمارستان

در این پروژه توسعه نهایی بیمارستان به منظور افزایش تخت های فعال بیمارستان به 235 تخت با اضافه شدن زیر بنایی به میزان 6000 متر مربع، انتقال و استاندارد سازی فضاهای آزمایشگاه، انتقال و استاندارد سازی و تمرکز بخش های مختلف رادیولوژی، انتقال و استاندارد سازی و دو برابر کردن فضای آنژیوگرافی و C.C.U، افزایش فضای اتاق های عمل، ایجاد اطاق عمل قلب جداگانه، ایجاد مرکز عکس برداری هسته ای و استانداردسازی فضای کاری بخش های غیر درمانی و پارکینگ ،مد نظر است و عملیات اجرایی از اواخر سال 1395 آغاز خواهد گردید.

احداث بیمارستان جدید در یزد

بر اساس مطالعات صورت گرفته در پروژه امکانسنجی تاسیس مراکز درمانی در استان یزد، احداث بیمارستان جدید در دست مطالعه است که در حال حاضر توجیه اقتصادی آن (F.S) از طریق مشاور خارجی در حال تهیه بوده که بر اساس آن و با استفاده از فاینانس خارجی نسبت به احداث آن اقدام گردد.

طرح تجاری سازی زمین خیابان قیام یزد

با توجه به دارا بودن 6000 متر زمین مناسب در خیابان قیام یزد(که جنبه مرکز تجاری یزد را به خود گرفته است)، مطالعات توجیه اقتصادی احداث مرکز تجاری این محل از طریق مشاور در دست تهیه می باشد تا براساس آن با مشارکت سرمایه گذاران داخلی این مهم صورت پذیرد.

طرح ایجاد مراکز گردشگری در خیابان امام یزد

با توجه به وجود زمین 50 هکتاری در خیابان قیام و مذاکره صورت گرفته با طرح های تجاری داخلی و خارجی، طرح توجیهی مراکز گردشگری از جملع هتل، رستوران، سینما، مرکز خرید بزرگ (مال)، فضای تجاری مخصوص برندهای معتبر خارجی از طریق مشاور در دست تهیه است و برای این منظور شرکتی ایجاد و مدیران اجرایی و پروژه تعیین گردیده و از اول سال 1396 اجرای آن کلید خواهد خورد.

حضور در حوزه IT

در این رابطه اولین شرکت با شرکت فن آوری سورنا با موضوع فعالیت (( مدیریت و انتقال فناوری)) ، (( بازاریابی و فروش در این حوزه)) ، (( مشاوره و تحقیقات بازار در این حوزه)) ، (( تأمین مالی و مشاوره سرمایه گذاری در این حوزه)) و ((راه اندازی و توسعه کسب و کار در این حوزه)) انجام یافته است.

جمع آوری و انتقال کارخانه تابان یزد

به منظور استفاده بهینه از زمین های کارخانه تابان قدیم،طرح و انتقال این واحد به شهرک صنعتی زارچ در دست اقدام قرار گرفت که این مهم در کمتر از یکسال انجام و در حال حاضر کارخانه جدید تابان با محصولاتی از جمله روفرشی، پتو، ترمه، پرده ای و رو مبلی در حال فعالیت می باشد.

ایجاد مزرعه نیروگاهی خورشیدی

با توجه به ظرفیت مناسب انرژی خورشیدی در یزد، پروژه ی احداث ده واحد ده مگاواتی نیروگاه خورشیدی در استان یزد مد نظر قرار گرفته که طرح توجیهی آن (F.S) از طریق مشاور مربوطه در دست بررسی می باشد.

حضور در حوزه گردشگری سلامت

با همکاری یکی از شرکت معتبر توریست درمانی که دارای امکانات کامل گردشگری می باشد، در حال حاضر بیمارستان این شرکت در حوزه گردشگری سلامت براساس استاندارد های حوزه درمان و گردشگری فعال می باشد. حضور در بازار ساخت و ساز با توجه به دارا بودن املاک مختلف در یزد، این سازمان در بازار ساختمان حضور داشته که یا بصورت مالکیتی و یا مشارکتی اقدام به احداث می نماید و در این زمینه سرمایه پذیر است.

هم اکنون پیش قدم کار خیر شوید

مبلغ: ریال
درگاه:

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای سازمان پزشکی خیریه حضرت سیدالشهداء (ع) محفوظ است. طراحی و پیاده سازی توسط سرایکو