سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با بیان این که ایرانشهر و مناطق اطراف آن در گذشته از محرومیت زیادی در حوزه سلامت رنج می برد، خاطرنشان کرد: تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت، فقط ۲۵ پزشک عمومی و ۳۸ پزشک متخصص خدمات درمانی ارائه می کردند، اما پس از عملیاتی شدن طرح، تعداد پزشکان عمومی به ۱۲۰ و متخصص به ۷۰ نفر افزایش پیدا کرد. دکتر ایرج ضاربان در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: اقداماتی که در طی سه سال اجرای طرح تحول سلامت در مناطق محروم به مرحله اجرا درآمد، چشمگیر بود و بسیار بیشتر از ۳۴ سال گذشته خدمات و امکانات درمانی در اختیار ساکنان مناطق محروم قرار گرفت.

ضاربان با تاکید بر این که طرح تحول سلامت نقش مهمی در ارتقا سلامت و درمان شهرستان ایرانشهر ایفا کرده است، گفت:تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت مردم مناطق محروم برای درمان به یزد، کرمان و زاهدان مراجعه می کردند، اما پس از اجرای طرح در برخی از رشته های تخصصی حتی پزشک مازاد نیز داریم.

وی با بیان این که حتی در نیکشهر نیز ۱۴ پزشک متخصص در اختیار داریم، اظهار داشت: بر اساس سطح بندی، در تمام رشته های تخصصی مثل اطفال، جراح مغز و اعصاب، اعصاب و روان و..پزشک داریم و حتی در نیکشهر که شهر محرومی است، سه متخصص زنان و زایمان خدمات درمانی ارائه می کنند، اما در خصوص متخصص اطفال هنوز با مشکل مواجه هستیم تا حدی که متخصصان اطفال از ایرانشهر به شهرهایی همچون راسک می روند تا مردم منطقه بدون مراجعه به شهرهای دور دست درمان دریافت کنند. اگر دو متخصص اطفال دیگر نیز به کادر درمان اضافه شوند، کمبود پزشک در این رشته نیز مرتفع خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اشاره به این که پس از اجرای طرح تحول سلامت ایرانشهر دستگاه های تصویر برداری M.R.I و C.T SCAN به امکانات درمانی موجود اضافه شد، بیان کرد: در گذشته و قبل از اجرای طرح تحول سلامت و به دلیل نبود این امکانات، مردم به زاهدان یا کرمان مراجعه می کردند تا آزمایش های تصویربرداری خود را انجام دهند، اما پس از اجرای طرح این مشکل نیز مرتفع شد.

هم اکنون پیش قدم کار خیر شوید

مبلغ: ریال
درگاه:

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای سازمان پزشکی خیریه حضرت سیدالشهداء (ع) محفوظ است. طراحی و پیاده سازی توسط سرایکو